Leszczyna - cenne drzewo dla pszczelarzy

leszczyna

Wszyscy wiemy, jak nieoceniona jest rola pszczół w tworzeniu sprawnego ekosystemu. Ich brak doprowadziłby do nieodwracalnych zniszczeń w środowisku, a w konsekwencji śmierci organizmów żywych. Dlatego bardzo ważne jest, aby pomóc przetrwać tym małym owadom w trudnym dla nich świecie, w którym jest coraz mniej pachnących łąk, a rośliny są opryskiwane szkodliwymi chemikaliami. Wielu pszczelarzy w trosce o swoje pasieki, zdecydowało się na uprawę miododajnych drzew, krzewów, a także kwiatów.

Uprawa leszczyny pod miód

Już dawno zauważono, że leszczyny są cennym źródłem pokarmu dla pszczół. Te popularne w Polsce krzewy, dorastające do około 5 metrów wysokości, to jedne z roślin, które najwcześniej zaczynają kwitnąć. Przyciągają do siebie owady, kiedy jeszcze nic dookoła nie pyli i tym samym pozwalają im przerwać w ubogich wczesnowiosennych warunkach środowiskowych.

Sposoby na leszczynę

Leszczyny zawdzięczają swoją popularność wśród pszczelarzy swoim niewielkim wymaganiom środowiskowym i łatwości uprawy. Żadne warunki nie są im straszne, rosną  prawie wszędzie i bogato obfitują w kwiatostany. Na sam koniec wegetacji są źródłem smakowitych orzechów laskowych.

Odkryj piękno leszczyny w polskiej pasiece

Uprawa leszczyny to interesujące rozwiązanie dla pszczelarzy, którzy chcą zacząć miodowy sezon nieco wcześniej i tym samym zwiększyć swoje zbiory. To naturalny, bezpieczny, a jednocześnie mało wymagający sposób wspomagania pracy tych drobnych zwierzątek, których istnienie decyduje również o Naszym przetrwaniu i egzystencji.

Jak przygotować się do uzyskania zezwolenia na sprzedaż miodu

@pogodnypiatek.pl | 14-12-2022 Dalej

Produkty z wosku pszczelego

@pogodnypiatek.pl | 02-08-2022 Dalej

Pyłek pszczeli - jak go stosować?

@pogodnypiatek.pl | 30-07-2022 Dalej

Jakie właściwości ma propolis?

@pogodnypiatek.pl | 27-07-2022 Dalej

Miód pitny - jak go pić?

@pogodnypiatek.pl | 19-07-2022 Dalej

Rzepak - produkty z rzepaku

@pogodnypiatek.pl | 18-07-2022 Dalej