• Kategorie
 • 25 08/17
  11:36

  Koniec sezonu 2016/2017 – pierwsze podsumowanie

  Zakończyłem już sezon 2016/2017. W tym roku nieco wcześniej niż zwykle, gdyż zrezygnowałem z wyjazdu na nawłociowisko. Rok i tak uznać należy za wybitnie niekorzystny dla pszczelarzy, więc nawet ewentualny zbiór dodatkowych choćby i kilkuset litrów miodu niewiele zmieniłby ten smutny obraz tegorocznej rzeczywistości. Zamiast obciążać pszczoły kolejną wędrówką zdecydowałem się na poświęcenie większej ilości czasu i uwagi na ich przygotowanie do zimy.

  Miody w ofercie

  W tym roku dostępne były cztery smaki. Ze względu na wiosenny nieurodzaj zrezygnowałem z odebrania wiosennego wielokwiatu. Potem jednak kwitły łany gorczycy i bardzo skąpo akacje. Z tego pożytku udało się pozyskać pewne ilości miodu, który wciąż jest dostępny. Miód borówkowy to nowy smak w portfolio mojej pasieki. Udał się przednio, gdyż cały jego zapas już został albo sprzedany, albo zarezerwowany. Jest za to dostępny miód leśny, jeżynowo -spadziowo – lipowy. To bardzo dobry miód: ciemniejszy niż przeważająca większość miodów nektarowych, aromatyczny i do cna ekologiczny. Ostatnim, także wciąż dostępnym miodem jest lipowy. Drzewa te w tym roku kwitły przeciętnie, ale udało pozyskać się pewne ilości tego wartościowego miodu. Reasumując, w ofercie na tę chwilę są miody gorczycowo-akacjowy, leśny i lipowy. Wszystkie w cenie 30 zł/słoik 1,25 kg. 

  Powrót z ostatniej wędrówki

  Zachęcam do niezwlekania z zakupami. Z całej Polski napływają doniesienia o kiepskim sezonie, więc krajowy miód skończy się w tym roku bardzo szybko. Produkt pochodzący z importu wielokrotnie pozostawiał zaś wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość. Sklep na stronie pasieki nie został uruchomiony w tym roku, więc proszę zamówienia składać mailowo lub telefonicznie.

  2 odpowiedzi na “Koniec sezonu 2016/2017 – pierwsze podsumowanie”

  1. Jamusz napisał(a):

   Primorskie potrafią na koniec sezonu samodzielnie zgromadzić prawie cały niezbędny zimą pokarm, bez żadnej pomocy z mojej strony

   • admin napisał(a):

    To można powiedzieć w zasadzie o każdej pszczole jeśli warunki są dobre. We wrześniu, kiedy matki ciągle czerwią, a nie ma dni lotnych z powodu ciągłych deszczów, trzeba po prostu karmić i to ostro. Testowaliśmy w naszym regionie Primorskie. Może być, ale u mnie lepiej się sprawdził BF GZ, a u kolegi Elgon.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Blue Captcha Image
  Refresh

  *

  © 2017 Pasieka Pogodny Piątek | Design: intercertus.pl
  Polecam strony: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierzchowskiej,Ośrodek Edukacji Językowej