4 odpowiedzi na “Galeria”

 1. Przemysław Kaliszewski napisał(a):

  Witam Szanownego Kolegę.

  Na Pańskich zdjęciach widzę ule pomalowane na niebiesko. Otóż też chce pomalować ule na taki kolor, ale niestety impregnatów w takim kolorze nie ma, podobnie z lazurami. Zastanawiam się więc nad pomalowanie korpusu najpierw impregnatem bezbarwnym, a na to np farba olejna w kolorze niebieskim. Jestem bardzo ciekaw jak rozwiązał Pan to u siebie. Aha i jeszcze jedno. Jak pszczółki reagują na kolor czerwony? Kiedyś słyszałem, że ten kolor nie jest wskazany.

  Pozdrawiam 🙂

 2. admin napisał(a):

  Witam. Odpowiedziałem Koledze na pw, ale odpowiem i tu, gdyż temat konserwacji drewnianych uli dość często powraca w różnych dyskusjach. Maluję swoje ule 4 razy – pierwsze dwie warstwy tego samego dnia w krótkim odstępie czasu. Jest to lniany pokost rozcieńczony uniwersalnym rozpuszczalnikiem w proporcji 1:1. Potem po wyschnięciu, czyli kolejnego dnia nakładam powłokę farby olejnej, a po kolejnych 2 dniach jeszcze jedną.
  Co do barwy czerwonej – nie mam doświadczeń które by wskazywały, że w ulach czerwonych pszczołom jest gorzej. Podobno postrzegają ten kolor jako czarny, no ale dla oka pszczelarza czerwony jest jednak bardziej przyjemny.

 3. anonim napisał(a):

  Jak wygląda zimowla na 3 korpusach + poduszka?
  Ten u góry full papu, środkowy teoretycznie 3/4 papu a ten 3 pusty? Bo poduszka to wiadomo

 4. admin napisał(a):

  Można i tak, choć ja dawałem susz na dolny korpus. Przy osiatkowanej dennicy nic mu nie będzie, a zwalnia się trochę miejsca w magazynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*

© 2017 Pasieka Pogodny Piątek | Design: intercertus.pl
Polecam strony: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierzchowskiej,Ośrodek Edukacji Językowej